wtorek, 28 października 2008

Ankieta czytelnicza

Zaproszona przez Anię zabieram się do wypełnienia ankiety. Książki są moją pierwszą i największą miłością. Ci, którzy mnie znają wiedzą, że je wręcz pochłaniam. Kupuję na pęczki, bardzo często używane, za grosze.

1. O jakiej porze dnia najczęściej czytasz?

Czytam gdy tylko mam chwilę w ciągu dnia, ale głównie wieczorami i w weekendy, gdy dziecko po mnie nie skacze :P bo w domu jest tatuś i może wtedy skakać po nim :)

2. Gdzie czytasz?

Wszędzie. W kuchni, podczas gotowania, na kanapie, w łóżku...

3. Jeśli czytasz na leżąco (w łóżku), to czytasz najchętniej na plecach czy na brzuchu?

Głównie na plecach i na boku.

4. Jaki rodzaj książek czytasz najchętniej?

Uwielbiam książki historyczne, a także beletrystykę z akcją umieszczoną dawno, dawno temu :) Czytam także popularne teraz książki sensacyjne. Uwielbiam klasykę literatury, poezję, fantasy. Bardzo lubię biografie, książki z zakresu kulturoznawstwa. Równie chętnie czytam też książeczki z bajkami i wiersze dla dzieci i cieszę się, że mój synek bardzo je lubi :)

5. Jaką książkę ostatnio kupiłaś?

Oj, trochę będzie. Pomyślmy... mąż kupił mi Szyfr Szekspira. A ja na starociach wyszukałam pozycje z rodzaju uwielbianych przeze mnie historycznych - Dzikowy skarb Bunscha, Złota włócznia Żylińskiej i Dziady z 1947 r!!!

6. Co czytasz aktualnie?

Aktualnie wymieniony wyżej Dzikowy skarb, Złotą włócznię w kolejce czeka Memnoch Diabeł Rice.

7.
Używasz zakładek czy zaginasz ośle rogi? Jeśli używasz zakładek, to jakie one są?

W życiu nie zagięłabym "oślego rogu", brrr. Mam zakładkę samodzielnie wykonaną, ale tylko jedną. W resztę książek (bo przeważnie czytam kilka naraz) wkładam co mi podejdzie, bądź zapamiętuję numer strony.
Zakładka jest wyklejana moimi inicjałami :D taki ze mnie narcyz. I ma różową wstążeczkę.

8. Co sądzisz o książkach do słuchania?

Uważam, że to świetne rozwiązanie dla osób niewidomych. Dla pozostałych, to po prostu pójście na łatwiznę. Chyba, że czytający ma wyjątkowo seksowny głos i słuchamy książki tylko dla niego :D

9. Co sądzisz o ebookach?

Bardzo je lubię. Mam sporo w komputerku. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, a takie lubię najbardziej. Nie ma to jednak jak zapach prawdziwej książki - świeżutkiej, prosto z księgarni, bądź takiej leciwej, zżółkniętej, pachnącej biblioteką.

Do zabawy zapraszam Kamę z Zakamarka i Księżniczkę z Kaffeehaus :D

6 komentarzy:

Nastka pisze...

A ja w końcu skończyła drugi tom trylogii husyckiej... A teraz Jasienica chwilowo i zabieram się a trezeci tom..W końcu kiedys musze ci to oddaćxD
buziaczki;*

Królewna pisze...

Martuś, dziękuję Ci bardzo za zaproszenie, ale ja już byłam ;) Ankieta już jest na moim blogu, parę postów niżej :)

decomarta pisze...

Kurka, przepraszam Królewno, nie jestem na bieżąco przez ten szpital :/

Królewna pisze...

Nic nie szkodzi przecież :)

Kama pisze...

Martuś mam teraz upiornie zajęte od rana po północ 2 dni ale potem będzie lepiej i ankietę wypełnię.Dzięki za takie wyróżnienie i zaproszenie.KAMA

decomarta pisze...

Spoko Kama, nie spieszy się :D